Počítačový program na identifikáciu falošných správ

Vedúci projektu je Chengkai Li, profesor UTA na Katedre informatiky a inžinierstva, ktorý je financovaný z Fondu excelentnosti Národnej bezpečnostnej siete Texasu z University of Texas v Austin's Clements Centre pre národnú bezpečnosť a Robert S. Strauss Centrum pre medzinárodnú bezpečnosť a právo.

novinky
 
Tím bude využívať vysoko sofistikované algoritmy na boj proti robotom a šírenie falošných správ.
 
Spoluřešiteľmi projektu sú: Christoph Csallner, profesor UTA na Katedre informatiky a inžinierstva; Mark Tremayne, odborný asistent UTA na Katedre komunikácie; Zhiqiang Lin, UT Dallas profesor informatiky; a Angela Lee, UT Dallas, odborná asistentka rozvíjajúcich sa médií a komunikácie.
 
Projekt s názvom "Bot vs. Bot: Automatická detekcia falošných správ Bots", bude zamerať Twitter účty. Bots, v kontexte Twitter, sú Twitter účty prevádzkované počítačovými programami, ktoré automaticky publikovať a odovzdávať obsah, sledovať ďalšie účty, zanechať komentáre a vykonávať zdanlivo "skutočné" aktivity.
 
"Toto je grant, ktorý dúfame, že povedie k oveľa väčšiemu grantu, ktorý identifikuje tieto roboty pre užívateľov sociálnych médií," povedal Li. "Práve teraz neviete, čo prichádza od skutočnej osoby a čo prichádza z počítača, niekedy pre škodlivé alebo aspoň zavádzajúce dôvody."
 
Li povedal, že projekt sa zameriava skôr na národné bezpečnostné hrozby ako na domácu politiku.

zprávy
 
"Tieto roboty sú často sponzorované národnými štátmi, ktoré sú voči americkým záujmom nepriateľské," povedal Li. "Tento projekt musí mať celosvetový dosah."
 
Csallner povedal, že cieľom projektu je vytvoriť počítačové programy, ktoré odlišujú topánok od človeka.
 
"Napríklad, aj keď topánok používa high-end umelej inteligencie a masívny výpočtový výkon, extrémne jednoduchá detekčná technika môže byť dosť, ak topánok vždy príspevky v rovnakej dennej dobe, alebo má nejakú inú vlastnosť, ktorá uľahčuje rozlíšenie topánok od ľudí, “povedal Csallner.