Kúpa auta

Väčšina našich slovenských motoristov si nekupuje úplne nové autá, ale rozhodne sa pre ojazdené automobily. Tie majú svoje nesporné výhody, medzi ktoré patrí hlavne cena, ale na druhej strane aj nevýhody, napríklad vyššie investície do opráv. Opakom sú nové autá, ktoré nepotešia vašu peňaženku, ale zasa odbremenia vašu myseľ od úvah nad možnými problémami či poruchami. Ako zlatá stredná cesta sa javia zánovné autá, ktoré majú  málo najazdených kilometrov, nízky vek a aj cenu.

bmw
 
Nové auto
Sadnúť si do nového auta, kde ešte predtým nikto nesedel, je pre každého určite príjemný pocit. V prípade úplne nového vozidla si môžete presne zvoliť výbavu, ktorú chcete, no nejaký ten mesiac si naň počkáte. Nebudú vás trápiť výdavky za opravy automobilu, no ten zase býva  častejšie terčom zlodejov. V prípade nového auta majú ľudia tendenciu chodiť do servisov, ktoré sú o niečo drahšie.

Ojazdené auto
Pri kúpe ojazdeného auta musíte byť predovšetkým obozretní. Nekupujte autá s nejasnou históriou či pôvodom a dôkladne si ich pred kúpou preverte. Tento problém za vás dokážu vyriešiť niektoré bazáre, ktoré históriu a pôvod automobilu preveria za vás.  Kúpou takého ojazdeného auta nezabudnite navštíviť automechanika, ktorý vám auto skontroluje. Počítajte však aj s ďalšími investíciami do automobilu. Po kúpe sa odporúča previesť aspoň základný servis ako je výmena oleja či filtrov. Môžete si však zvoliť akýkoľvek servis v závislosti na cene a tým ušetriť. S vekom auta zároveň klesá aj záujem zlodejov.

seat

Zánovné auto
V poslednej dobe rastie záujem o takzvané zánovné automobily, ktoré majú nízky vek a nájazd kilometrov. Môžu byť určitým kompromisom pri voľbe, aké auto si zaobstarať. Oproti novým autám ich kúpou ušetríte až 40 % nákladov pri ich kúpe. Zároveň sú ešte aj v záruke od výrobcu, takže sa nemusíte báť výdavkov, ak sa vám  vozidlo pokazí. Ďalšou výhodou je, že do 4 rokov veku auta s ním nemusíte jazdiť na STK a EK. Zároveň na „nový“ automobil nebudete musieť čakať niekoľko mesiacov, ako v prípade úplne nového vozidla, môžete s ním odísť hneď.

Kúpa auta
4.7 (93.33%)3